Цирконієві коронки для передніх зубів: неперевершена естетика

Цирконієві коронки для передніх зубів: неперевершена естетика

У процесі життя людини на зуби припадає велике навантаження, тому з часом вони можуть руйнуватися. Особливо неприємно, коли таке відбувається з передніми зубами, адже це відразу помітно. У стоматології давно вміють усувати цю проблему, встановлюючи коронки. Однак не всі їхні види довговічні та естетично привабливі. Але є новий безпрограшний варіант – цирконієві коронки на передні зуби, яким на цей час у протезуванні немає рівних.

Цирконієві коронки – що це


За формою коронку можна порівняти з ковпачком, який одягається на пролікований зуб або імплантат. У першому випадку вона не дасть змоги зубній одиниці руйнуватися далі та сприятиме відновленню її функціональності. У другому випадку вона повністю замінить загублений зуб, і людина не буде бентежитися від наявності дірки в зубному ряду.

Коронки роблять із різних матеріалів: металопластмаси, кераміки, металокераміки, золота. Але верхом досконалості на сьогодні є діоксид цирконію. Його отримують шляхом додавання до цирконію алюмінію та ітрію.

Переваги цирконію

До появи цирконієвих коронок на передні зуби переважно ставили кераміку без металу, щоб надати відтінку, максимально наближеного до природного. Не зважаючи на достатню довговічність кераміки, вона все-таки вирізняється крихкістю, тому до неї потрібно ставитися дбайливо.

Якщо з керамікою порівняти цирконій, за міцністю він перевищує її в 30 разів. Є в нього й безліч інших переваг.

  1. Напівпрозорий вигляд, завдяки чому відтінок повністю збігається з кольором емалі зуба.

  2. Несхильність до харчових барвників, окислення.

  3. Гіпоалергенність.

  4. Низька теплопровідність, що виключає дискомфортні відчуття при підвищеній чутливості зуба.

Якщо коронка одягається на власний зуб, вона робиться дуже тонкою – 0,4 мм або навіть менше, тому нема потреби в сильному обточуванні зуба. Це означає, що в нього набагато більше шансів зберегтися на тривалий час. 

Як роблять цирконієві коронки на передні зуби

Процес виготовлення коронок з цирконію здійснюється на спеціальному високоточному фрезерувальному апараті. Щоб конструкція ідеально підходила до зуба, попередньо робиться 3D-модель щелеп пацієнта та самої коронки. У результаті виходить ідеальне прилягання. 

Весь процес сприяє тому, щоб протезований передній зуб нічим не відрізнявся від природного. Цю інноваційну технологію взяли на озброєння стоматологи всього світу, оскільки цирконій за всіма параметрами перевершує матеріали, які використовували раніше. Єдині його недоліки – висока ціна й необхідність у спеціальному обладнанні. Але це не є перешкодою для впровадження такого прогресивного методу. За детальнішою інформацією звертайтеся на сайт https://siy-dental.com/description-services/oksyd-tsyrkoniievi-koronky/.